Fakty i Mity

Czy wiesz że…?

…ketchup Heinz ma ograniczenie prędkości i jedzony jest nawet w kosmosie? Oto garść interesujących i zaskakujących faktów o ketchupie Heinz.

 

 

Fakt #1

Mamy ograniczenie prędkości

Nasz ketchup ma ograniczenie prędkości: do sprzedaży dopuszczane są jedynie ketchupy, które podczas kontroli jakości opuszczają ikoniczną szklaną butelkę nie szybciej niż z prędkością 0,045 km/h.

 

Fakt #2

Heinz w kosmosie…

Heinz to jedyny ketchup dopuszczony przez NASA do stosowania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

Fakt #3

Pomidory w butelce

Do wypełnienia ikonicznej, szklanej butelki ketchupem, potrzeba około 10 dorodnych pomidorów

 

 

Fakt #4

Catsup Heinz

Heinz Ketchup oryginalnie nazywał się Catsup. Niektórzy uważają, że nazwa ta pochodzi od chińskiego słowa Koe-chiap, inni natomiast, że ma to związek z francuskim słowem escaveche.

 

Fakt #5

I ketchup

Co sekundę na świecie sprzedawane są 3 butelki ketchupu Heinz. W ciągu roku to daje w sumie 650 milionów butelek w ponad 140 krajach.

 

Fakt #6

5 głównych składników

Doskonały smak naszych ketchupów tkwi w starannie dobranych składnikach najwyższej jakości: odrobinie cukru, soli, octu i przypraw, jednak główną zasługę należy tu przypisać dojrzałym, pełnym wartości pomidorom. To połączenie, przy zachowaniu odpowiednich proporcji, pozwala nam produkować tak perfekcyjny ketchup.

 

Fakt #7

W kolejce

Gdyby ustawić w linii ciężarówki transportujące nasze pomidory, linia ta osiągnęłaby długość 1,448 km. Każda ciężarówka przewozi około 280000 pomidorów.

 

Fakt #8

Pierwszy produkt

Gdy HJ Heinz założył swoją firmę w 1869 roku, pierwszym produktem jaki produkował był chrzan przepisu jego mamy. Dopiero 7 lat później, w 1876, oferta została poszerzona o ketchup.