Naszą misją jest dbanie o ziemię na całym świecie. 95%* żywności, którą spożywamy, zależy od zdrowej gleby. Niestety, jest ona zagrożona i jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań, może zniknąć w ciągu zaledwie jednego pokolenia.

*The Food and Agriculture Organization

sustainable-ketchup-tomatoes

NASZ CEL DO 2025: KETCHUP Z POMIDORÓW POCHODZĄCYCH W 100% ZE ZRÓWNOWAŻONYCH UPRAW

Nasze wytyczne dla hodowców pomidorów bazują na ponad 100 latach doświadczenia. Uczymy, jak praktycznie dbać o zdrową glebę i umiejętnie zarządzać gospodarką wodną. Zdajemy sobie sprawę, że musimy uprawiać 100% pomidorów w zrównoważony sposób. To przecież we wspaniałej glebie zaczyna się równie wspaniały, nieodparty smak ketchupu.

Dowiedz się więcej
future-proofing-our-tomatoes

PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH POMIDORÓW

W specjalistycznym gospodarstwie badawczym dbamy o przyszłość naszych wyjątkowych pomidorów. Testujemy oryginalne rozwiązania, rozwijamy praktyki zrównoważonego rozwoju i tworzymy nowe odmiany pomidorów Heinz. Dzięki naszym badaniom zarówno Ty, jak i kolejne pokolenia, będziecie mogli nadal cieszyć się smakiem naszego ketchupu.

Dowiedz się więcej

CZYM JEST ROLNICTWO REGENERACYJNE
I DLACZEGO JEST TAK WAŻNE?

Czym jest rolnictwo regeneracyjne?

W powszechnym rozumieniu, ten rodzaj rolnictwa oznacza ochronę i odbudowę gleb oraz ekosystemów. Jego głównym celem jest pozostawienie gruntu rolnego w lepszym stanie niż w momencie rozpoczęcia upraw.
Zdrowie gleby można monitorować poprzez kontrolę nawodnienia, obecność w niej ważnych składników, ale także bioróżnorodność oraz kondycję otaczającej ją przyrody. Można powiedzieć, że ziemie, na których uprawiamy nasze warzywa, żyją i oddychają, a rolnictwo regeneracyjne dodatkowo zapewnia zdrowie oraz rozkwit ekosystemów.
Oprócz tego angażujemy się w pracę z partnerami przemysłowymi, aby wspólnie zdefiniować najlepsze praktyki regeneracyjne. Działamy tu i teraz, aby dzielić się wiedzą i razem wdrażać nowe, innowacyjne rozwiązania, troszcząc się o hodowle w przyszłości.

Dlaczego rolnictwo regeneracyjne pomaga chronić glebę?

Rolnictwo regeneracyjne to nie tylko dobroczynne dla ziemi działanie. Owszem, ma na celu przede wszystkim budowanie gleby, wzmacniając ją i podnosząc poziom materii organicznej. Odmłodzona gleba przekazuje następnie tę "dobroć" dalej, aby pomóc w produkcji wysokiej jakości pomidorów do ketchupu, który w finale ląduje na Twoim stole.
Wiemy, że nieodparty smak naszych najbardziej kultowych produktów, takich jak Heinz Tomato Ketchup, zaczyna się od świetnej ziemi. To właśnie zdrowa gleba ma kluczowe znaczenie, ponieważ dostarcza wodę oraz składniki odżywcze niezbędne do uzyskania zdrowych i obfitych plonów.

Jak rolnictwo regeneracyjne może pomóc rolnikom?

Rolnictwo regeneracyjne ma potencjał, aby skorzystali na nim zarówno hodowcy, jak i środowisko, a nawet społeczeństwo. Rolnikom oferuje korzyści w postaci większych plonów i niższych kosztów. Wzmacnia również odporność roślin na trudne warunki klimatyczne, jednocześnie wpływając pozytywnie na długoterminowe zdrowie ziemi rolniczej. Dodatkowo rolnictwo regeneracyjne pomaga odwrócić proces degradacji gleby i cofnąć inne szkody wyrządzone środowisku naturalnemu. Dzięki temu polepsza się i kondycja naszej planety i kondycja ludzi.

Jak rolnictwo regeneracyjne może pomóc w walce ze zmianami klimatu?

Używając codziennego języka, musimy pozwolić glebie "oddychać". Uprawianie jednego rodzaju roślin na tej samej ziemi przez długi czas nigdy nie było czymś zamierzonym przez naturę. Na dłuższą metę wyniszcza to glebę oraz uzależnia od sztucznych nawozów. Gleba, która jest naturalnie wspierana, na przykład przez pasące się zwierzęta, jest zdrowa i żyzna.
Zdrowa ziemia, uprawiana w sposób regeneracyjny, może wchłonąć ogromne ilości węgla, który jest w niej przechowywany i "karmi” żyjące w niej organizmy. Dzięki temu zmniejsza się emisja gazów cieplarnianych, co pomaga w walce ze skutkami zmian klimatu. Przejście na rolnictwo regeneracyjne jest kluczowe, abyśmy mogli osiągnąć wyznaczony cel, czyli zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2050 roku.

Jakie są cele Heinz w zakresie rolnictwa regeneracyjnego?

Wspieramy naszych producentów i dostawców, pomagając im w zmianie dotychczasowych praktyk na takie, które wspierają rolnictwo regeneracyjne. Ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami w Hiszpanii, Kalifornii i Brazylii, aby poprawić stan ich gleby, zachęcając do stosowania płodozmianu, wprowadzania nawozów organicznych i uprawy roślin okrywowych. Wszystko to ma na celu poprawę struktury gleby, jej napowietrzenia oraz wzbogacenia w próchnicę.
Każdy wyhodowany przez nas pomidor to nowa porcja wiedzy. I choć wiele już się nauczyliśmy i staramy się nieprzerwanie dokształcać, ciągle odkrywamy coś zaskakującego.
Dlatego tak blisko współpracujemy z platformą Sustainable Agriculture Initiative (SAI), która jest liderem w dziedzinie zrównoważonych i regeneracyjnych praktyk rolniczych. Jako członek-założyciel nowego Programu Rolnictwa Regeneracyjnego SAI, pracujemy nad budowaniem i dzieleniem się najlepszymi praktykami i wiedzą z szerszą grupą plantatorów na całym świecie. Nasza wspólna praca gwarantuje, że wszyscy możemy cieszyć się pysznym ketchupem pomidorowym Heinz i innymi wyśmienitymi produktami spożywczymi dziś, i przez kolejne pokolenia.

POZNAJ NASZE DZIAŁANIACH NA RZECZ
OCHRONY GLEBY NA CAŁYM ŚWIECIE.

Spain-cover

GLEBA NA PIERWSZYM
MIEJSCU W HISZPANII

Dziesięciolecia nadmiernej eksploatacji sprawiły, że zwykle bogata gleba w Hiszpanii stała się twarda i sucha. Jednak dzięki okresowemu sadzeniu różnych roślin pomogliśmy zwiększyć jej zdrowie i podwoić plony pomidorów w ciągu zaledwie ośmiu lat.

Dowiedz się więcej
California-cover

KALIFORNIJSKA UPRAWA
OKRYWOWA

Po zbiorach, w ziemi brakowało składników odżywczych. Zamiast więc sadzić jeszcze więcej pomidorów, zdecydowaliśmy się na inne rośliny, takie jak trawy, aby wzmocnić glebę i pozwolić jej na regenerację. Dzięki temu zwiększyliśmy zbiory pomidorów i zadbaliśmy o stan ziemi w przyszłości.

Dowiedz się więcej
Brazil-cover

ZAPUSZCZANIE SILNIEJSZYCH
KORZENI W BRAZYLII

Systemy nawadniania nie dostarczały do gleby wystarczającej ilości składników odżywczych, aby nakarmić nasze pomidory. Rośliny były więc zmuszone do zapuszczania korzeni jeszcze głębiej, w poszukiwaniu wody. To właśnie dzięki temu pomidory stały się silniejsze i dały większe plony.

Dowiedz się więcej