S.O.S. Tomatoes
 S.O.S. Tomatoes

BIEGNĄC Z PRĘDKOŚCIĄ… DEGRADACJI GLEBY

W NOWEJ GRZE HEINZ STAWIA ZDROWIE GLEBY W CENTRUM UWAGI ABY POMÓC W OCHRONIE POMIDORÓW

 

Gleba odgrywa zasadniczą rolę w systemie żywnościowym. Szacuje się, że 95% żywności, którą spożywamy, jest bezpośrednio lub pośrednio wytwarzana w glebie.

Jednak według ekspertów ds. środowiska nasze gleby są zagrożone i mogą zniknąć w ciągu zaledwie jednego pokolenia, jeśli nie podejmiemy żadnych działań.

W walce o zdrowie gleby Heinz nadaje sygnał S.O.S., prosząc graczy Fortnite o pomoc w zmianie tych tendencji i zapewnienie, by nie był to koniec gry dla jego smacznych pomidorów i żywności, uprawianych dotąd na zdrowych glebach.

Twórcy znanego i kochanego przez konsumentów ketchupu stworzyli jedyną w swoim rodzaju wyspę, inspirowaną swoimi farmami pomidorów na całym świecie. W pierwszej odsłonie Fortnite gracze będą mieli za zadanie wyprzedzić "Burzę" szybciej niż w przeciętnej grze.

Kurcząca się bezpieczna strefa została opracowana, aby zwrócić uwagę na szybkie tempo, w jakim pogarsza się zdrowie gleb. Jest jednak też dobra wiadomość - gra w wirtualnym świecie będzie miała pozytywny wpływ na świat rzeczywisty, a Heinz pomoże chronić dodatkowe 13,5 mln m2 gleb (co odpowiada wielkości ponad 1600 boisk piłkarskich).

Grając z ulubieńcem Fortnite, Tomatohead, gracze będą mogli doświadczyć procesu uprawy pomidorów Heinz - zaczynając w szklarniach, gdzie znajdują się młode rośliny pomidorów, które są następnie przesadzane na pola, gdzie dojrzewają i przekształcają się w pełne owoców rośliny pomidorów.

Wyspa pokazuje tylko niektóre ze zrównoważonych i regeneracyjnych praktyk, które Heinz wspiera w realnym świecie, aby uprawiać doskonałej jakości pomidory używane do produkcji ketchupu o wyjątkowym smaku, który fani znają i kochają.

Praktyki mające na celu poprawę zdrowia gleby obejmują uprawę pod osłonami, płodozmian i utrzymanie pokrywy glebowej.

W 2020 roku firma Heinz zobowiązała się do dalszego doskonalenia swoich zrównoważonych praktyk rolniczych, aby chronić dobrą żywność dla przyszłych pokoleń.

“Jeśli chodzi o Heinz, wszystko zaczyna się od naszych pysznych pomidorów. Dlatego zobowiązaliśmy się do osiągnięcia zrównoważonego pozyskiwania pomidorów do ketchupu na całym świecie do 2025 roku. Poprzez to zobowiązanie budujemy lepsze gleby, które nie tylko zasilą nasze wyjątkowe pomidory, ale mają potencjał, aby pomóc w przechowywaniu węgla. Jest to ważny filar na naszej mapie drogowej, która ma doprowadzić Heinz do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku” - mówi Cristina Kenz, Chief Growth & Sustainability Officer w Heinz.

Gracze będą mogli uzyskać dostęp do wyspy Heinz's S.O.S. Tomatoes od czwartku 16 marca, wpisując kod "1877-1435-6432" w Fortnite Creative. Konsumenci mogą dowiedzieć się więcej o zrównoważonych praktykach firmy Heinz odwiedzając stronę: www.heinz.pl/S.O.S.Tomatoes and www.heinz.pl/Chronmynaszaglebe

O ZOBOWIĄZANIU HEINZ S.O.S. TOMATOES

Heinz uruchomił program zdrowia gleby dla producentów pomidorów Heinz Tomato Ketchup w Kalifornii.

Program zdrowia gleby służy poprawie jakości i zdrowia gleby. W ramach inicjatywy Heinz przekazuje rolnikom zasoby finansowe, aby promować stosowanie regeneracyjnych praktyk rolniczych, które obejmują uprawę pod osłonami, płodozmian i kompostowanie.

Na potrzeby tej gry, Heinz przeznaczył dodatkowe fundusze w wysokości 100 000 USD, a  30 USD zostanie przekazane na każdy akr uprawy pomidorów, co oznacza, że łącznie 13,5 mln m2 gleby skorzysta na inicjatywie.